Beszámolók


31stOctober

A 17 éves János albertirsai otthonából érkezett ma Budapestre édesanyjával.
Nem is sejtette, hogy a szokásos kontroll vizsgálaton kívül milyen meglepetésben lesz része!!

A fiatalember nagy örömmel vette át a laptopot és azonnal elmondta, hogy a tanulásához fogja használni. Csillogó szemmel és izgatottan nézegette, milyen is az ajándéka.

Rövid időnk volt beszélgetni, mert már várták is őt a vizsgálatra.
Sok hasznos időtöltést kívántam Jánosnak, és elköszöntem tőlük!


Köszönjük Puscsiznáné Nagy Krisztinának, a Mozgásvizsgáló igazgatójának, hogy helyet biztosított a kívánság teljesítéséhez.

Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank támogatását!!!



Halmos Judit
kívánság-koordinátor
Budapest, 2015. 10.22.

31stOctober

Szabolcs egy Napkor nevű kis faluban él, Nyíregyháza mellett.
Az egész falu gyönyörködött az ajándékában!
"Hetedhét határban nem látni hozzá hasonlót!" - mondja mindenki, aki csak látta.
A kisfiú ágya autó, a szekrény pedig benzinkút!!!
Apukától megtudtam, hogy Szabolcs minden este lefekvés előtt megtankolja
az ágyát..és járgánya ki tudja hová repíti álmában?!?
Talán egy olyan világba, ahol nem létezik betegség!!

/ 2



Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank támogatását!



Nagy Olga
kívánság-koordinátor
Napkor, 2015.10.11.

31stOctober

Botond egy GoPro sportkamerát, memória kártyát és a hozzávaló fejpántot kért a Csodalámpától.
A szponzorokkal Violával és Péterrel érkeztem hozzájuk, ahol édesapjával vártak bennünket. Nagyon kíváncsiak voltunk, miért éppen ezt kérte az alapítványtól ez a nagyfiú.
Elmondták, hogy korábban Botond sokat sportolt, és ezzel a kamerával szeretné megörökíteni az élményeit. Reméljük, minél előbb sor kerülhet erre!!
Nekem is ilyen kamerám van, így megmutattam, hogyan működik.
Ezután hosszú beszélgetés kezdődött a sportokról,a kedvenc sportolókról. A végén úgy búcsúztunk el, mint akik már régóta ismerik egymást.
Ma nagyszerű embereket ismertem meg a Csodalámpa szponzorai, Takács Viola és Csili Péter személyében, akik lehetővé tették Botond
kívánságának a teljesítését.
Igazán nagyon jó élményekkel gazdagodtam! Köszönöm.
"Az életben nem az lesz boldog, aki sokat kap, hanem az, aki sokat ad." (kínai közmondás)

/ 3



Köszönjük magántámogatóink segítségét!!!


Szabó László
Kívánság-koordinátor
Bátaszék, 2015. 10. 26.

30thOctober

Adrienn egy laptop-ot kért a Csodalámpától.

Anyukájával titokban szerveztük az ajándékozás időpontját.
Kedves támogatónkkal, Gábriel Péter úrral együtt izgatottan várakoztunk a kórház folyosóján: "Vajon hogyan fogadja a majd nagylány az ajándékot?".

A meglepetés nagyon jól sikerült, Adrienn alig akarta elhinni, hogy ilyen gyorsan teljesült a vágya, megkapta élete első, saját laptopját.
Csillogó szemmel állt a kamera elé. A fényképek igazán tükrözik a boldogságát...

/ 3



Kívánjuk, hogy az ajándékozáskor átélt örömöd sokáig veled legyen, és segítse mielőbbi gyógyulásodat.

Adrienn nevében is köszönjük Gábriel Péter úr támogatását!


Havasi Éva
kívánság-koordinátor
Budapest, 2015. 10.22.


27thOctober

Evelin egy 17 éves mosolygós, életvidám lány, aki a Csodalámpától egy TV-t kért.
A betegségéből felépülve új szobát kapott és régóta szeretett volna már egy saját TV-t. A mai napon kontrollra érkezett az édesanyjával a szakrendelőbe, ahol már nagyon izgatottan várt, hisz tudta, hogy meglepetésben lesz része.
Fülig ért a mosolya, amikor meglátta a nagy dobozt és alig várta, hogy otthon a helyére kerüljön a TV.
Nagyon hálás és köszöni szépen az ajándékát!

/ 2




Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank ismételt támogatását!



Bobkó Stella
kívánság-koordinátor
Debrecen, 2015. 10. 13.

22ndOctober


A Dunaharasztiban élő Sára legnagyobb álma teljesült, amikor példaképével, a legkedvesebb előadójával, Zoránnal találkozhatott. Amikor a kívánságteljesítésről beszélgettünk, azt mondta, türelmesen vár, hiszen tudja, a művész nagyon elfoglalt. A kórházban a csodalámpás szobatársait is azzal biztatta, ha a csodatündérek megígérték, akkor teljesítik is az álmokat.

Amikor a Csodalámpához érkező 3000. kéréssel Zoránt megkerestük, azonnal igent mondott, és menedzserével együtt készségesen segített a szervezésben. A nagy találkozásra Szigetszentmiklóson egy koncert előtt kaptunk lehetőségét, ahol Sára megnézhette, ahogy a művész a zenésztársaival egyesével végigpróbálja a beállásokat, a fényeket, az összhangzást.

A kislány már ettől is nagyon boldog lett, fülig ért a szája, pedig az igazi ajándék csak ezután következett, amikor személyesen is beszélgethetett a kedvencével. Sára elmesélte, hogy otthon is a művész dalait hallgatja, kívülről tudja mindegyiket, nagyon tiszteli Zoránt. Készített is egy szép karkötőt ajándékba, melyet a művész örömmel elfogadott, és cserébe a legújabb lemezét dedikálta Sárának.

Bár még órákig hallgattuk volna Sára érdeklődő kérdéseit, és a válaszokat, de a találkozó lassan véget ért, hiszen kezdődött a majdnem 2 és félórás szuper koncert, melyet nagyon élveztünk. Sára kipirultan, mosolyogva tapsolt, s fantasztikus élményekkel ért haza.


/ 2



Köszönjük a művész úrnak, Zoránnak és menedzserének, Geszti Margitnak, hogy teljesítették Sára álmát.


Felkai Márta és Sípos Zsuzsanna
kívánság-koordinátorok
Szigetszentmiklós, 2015. október 3.

22ndOctober


A kívánság teljesítésének napján érkezésem előtt egyeztettem Krisztián édesanyjával, aki a bejáratnál várt rám. Röviden megbeszéltük, hogy Krisztiánnak milyen napja van, hogyan érzi magát. Ezután besétáltunk hozzá.

Nem számított vendégre, épp nyugodtan pihent az ágyában. Röviden bemutatkoztam és elmondtam, miért jöttem, majd átadtam neki az ajándékát. Ha jól érzékeltem, Krisztián megilletődve, érdeklődően vette át a csomagot és rögtön neki is kezdett a kicsomagolásnak, illetve összerakásnak, az osztályon többek figyelmet is magára vonva.

Örülök, hogy részese lehettem e kívánság teljesítésének és minden lehetséges jót kívánok Krisztiánnak és családjának!

Köszönjük magántámogatóink segítségét a kívánság valóra váltásában!


Kiss Edit és Tóth Tamás
kívánság-koordinátorok
Budapest, 2015.10.14.

22ndOctober

Carlos kívánsága, egy iPhone telefon volt. Nem is gondolta volna, hogy egyszerre valósul meg két álma. Kinyílt a steril boksz ajtaja, vagyis megszűntek a transzplantáció utáni sterilitási szabályok és aznap még az okostelefonját is megkapja.

Délelőtt, a tanulási időben kopogtattam Carlos szobájának ajtaján. A nagyfiú mit sem sejtve készülődött a közös munkához. Gyorsan elővettem a telefont. Carlos szeme felragyogott, alig akart hinni a szemének. Boldogan forgatta, nézegette…

Jó egészséget kívánunk a használatához!


Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank ismételt támogatását!

Pallag Erika
kívánság-koordinátor
Budapest, 2015.10.06.

16thOctober

A 3 éves Katát Miskolcon a GYEK-ben gyógyítják. Pici szobájába szeretett volna egy ágyat, ahol anyával, apával összebújhatnak az esti mesélések alkalmával, és szekrényeket ahová elférnek a játékai és ruhái. Mivel szobájába csak méretre készített bútor fér el, ezért kicsit várnia kellett ajándékára.

Mikor elérkezett a várva-várt nap, Kata boldogan vehette birtokba szobájának új bútorait.

Kedves Kata! Kívánjuk, hogy teljen sok örömöd ajándékodban.

Kata nevében is nagyon szépen köszönjük mindenkinek a segítséget, akik segítettek és részt vettek ennek megvalósításában!! Nagyon szépen köszönjük!


Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank támogatását!

Tatárné Csonka Zsuzsanna
kívánság-koordinátor
Miskolc, 2015. október 06.

16thOctober



A kis Csabi és az ő új háza

Csabi 3 éves, már gyógyulóban lévő kisfiú, akinek egy apró kívánsága volt csupán: egy játékházacska.
Tavaly júniusban a Babits Mihály Gimnázium 9.D osztálya egy sütemény és limonádé vásár keretein belül adományt gyűjtött, amelyből az alapítványon keresztül megvehették ezt a házacskát Csabinak.

Most ez a ház már Csabi birtokában van, és boldogan játszik benne. Ugyanis egy hete, hogy mi, a (most már) 10.D osztály átadtuk Csabinak az ajándékát.
Látni azt a csodálatos mosolyt és azt a hatalmas örömet, amellyel Csabi játszott ott előttünk, egy életre szóló emlék marad.

Köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek, és láthattunk egy „kisembert” ilyen boldognak, egy ilyen pici ajándéktól. Reméljük, hogy ezzel az aprósággal mi is hozzájárultunk Csabi teljes felépüléséhez, és kívánjuk, hogy Csabika minél hamarabb legyen teljesen egészséges, és akkor esetleg újra találkozhatunk, és együtt játszhatunk vele.

Szakasits Laura 10/d. osztályos tanuló




Mi is köszönjük a lelkes diákoknak, hogy sikerült meglepni Csabit és nagy örömet szerezni neki és magántámogatóink segítségét!



Mocsonoky Andrea
kívánság-koordinátor
Budapest, 2015. 09.17.

16thOctober


Bertold egy kedves, jó humorú kamasz fiú, aki négy éve gyakori "vendég" gyermekosztályunkon kezelései miatt. A középiskolás fiú időközben kinőtte a gyermekosztály Micimackós falait, ugyanis betöltötte a 18. életévét. A továbbiakban a kezeléseit már csak a felnőtt osztályon tudja folytatni.

Búcsúzóul teljesült egy nagy kívánsága, ami egy IPhone 5s telefon volt, amit teljesen véletlenül pontosan a 18. születésnapjára kapott a Csodalámpa jóvoltából!

Ezzel határtalanul nagy örömet szereztek Bertinek, aki borzasztóan meghatódott és nagyon köszönte ezt a csodálatos ajándékot! És bizony fájó szívvel búcsúzott a gyermekosztálytól!

Nagyon köszönjük mindenkinek, aki hozzá segítette, ezt a kedves "kis-nagyfiút " ehhez a nagy boldogsághoz!




Köszönjük a K&H mozdulj! maraton- és félmaratonváltó versenyen indult "Csodabogarak" Morgan Stanley futócsapatának, hogy jótékonysági gyűjtésükből sikerült Bertold álmát valóra váltani.



Pintérné Gál Anna
kívánság-koordinátor
Miskolc, 2015.08.29.

9thOctober


Elízt a szegedi klinikán már régóta kezelik többféle betegséggel. Egyik kontroll alkalmával keresett meg és mesélte el, hogy ő az egyik szlovák tehetségkutató közelmúltbeli felfedezettjével, Peter Srámekkel szeretne találkozni. Mivel az énekes nem Magyarországon él, ezért várnunk kellett arra az alkalomra, amikor is egy budapesti szereplésén találkozhattunk vele.

A randevú egy esős pénteki nap alkalmával került sor a TV2 stúdiójában, a Sztárban Sztár főpróbáján.

Elízzel és édesanyjával Makóról nagyon korán érkeztünk a fővárosba, de a találkozóig sem unatkoztunk, mivel a szervezők megengedték, hogy betekinthessünk a műsor próbájába is, így nagyon sok ismert művész fellépését nézhettük végig a stúdióban. S végre elérkezett az idő, amikor a próba után odaérkezett hozzánk Peter, hogy eleget tegyen Elíz kérésének és találkozhassanak, négyszemközt beszélgessenek.

A nagylány öröme határtalan volt, egyáltalán nem jött zavarba, sőt végig mosolyogva és boldogan beszélgetett a fiatal sztárral. Ez a délután nem csak Elíznek, de nekünk is egy felejthetetlen élmény volt, melyre sokáig emlékezni fogunk.




Szeretnénk megköszönni Telek Lajos úrnak, hogy segítségével megtaláltuk Tabár Zoltán menedzsert, aki nagyon készségesen szervezte a csodalámpás Elíz számára a találkozót, és magántámogatóink segítségét.


Keskeny Zsuzsanna és Nagy Andrea
kívánság-koordinátorok
Budapest, 2015. szeptember 25.

Eliz élményeit levelében összegezte:


From: ***** Eliz
Sent: Saturday, September 26, 2015 10:33 AM
To: felkaim@t-online.hu
Subject: Élménybeszámoló

Tisztelt Csodalámpa, kedves önkéntesek! Határtalanul hálásak vagyunk az egész családom nevében, amiért a tegnapi találkozót összehozták Peterrel :) nagyon boldog vagyok.

Tegnap délután egy felejthetetlen próbán vehettem részt édesanyámmal és két nagyon aranyos önkéntessel :) jól telt a nap sokat nevettünk :) remek volt. Igaz, hogy Peter egy kicsit késett, de megérte várni. Vége lett Peti próbájának és a menedzsere odajött, hogy még egy kicsi türelmet, mivel Petiről a maszkot leszedték és rendbe tették.

Lementünk a büfébe, ahol várni kellet, közbe elmentem a mosdóba és amikor kijöttem ott állt Peti, hát komolyan ez volt életem legszebb pillanata megöleltük egymást puszit is adtunk egymásnak :) aztán mondtam Petinek, hogy üljünk le beszélgettünk kettesben :) nagyon jó volt és még kacsintott is rám :) jó érzés volt ezt átélni, egy örök emlék marad ez a nap, sosem fogom elfelejteni ezt a dátumot: 2015 Szeptember 25.

Ez belevésődött a szívembe még egyszer nagyon hálásak vagyunk és nem is tudom, hogy köszönjem meg maguknak, amit tettek értünk, hihetetlenül hálásak vagyunk önöknek.

További szép napot önöknek és sok-sok örömet az alapítványnak, tisztelettel:

***** Eliz, édesanyja és édesapja


7thOctober


Bernadett a betegsége miatt még nem mehet közösségi játszótérre, pedig nagyon szeret ugrándozni, futkározni, ezért a Csodalámpától egy trambulint kért a kertjükbe.

Este 6 órakor találkoztunk Bernadették háza előtt Czakó Jánossal, a Morgan Stanley munkatársával, aki a kollégáival közösen a nyári jótékony futóversenyen gyűjtött adományt, hogy teljesülhessen Bernadett álma. De az anyagi támogatáson túl a dolgos kezekre is szükség volt, így a kertben Bernadett édesapjával, nagyapjával és Jánossal közösen szereltünk össze a trambulint.

Az öröm, ami Bernadett arcán látszott, leírhatatlan volt, amikor a régen várt játékot végre birtokba vehette. Reméljük, hogy ez az otthoni kis „játszótér” segít enyhíteni a kezelések alatti bezártságot.




Köszönjük a "Csodabogarak" Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft. futócsapatának, hogy a K&H mozdulj! maraton- és félmaraton versenyen résztvevő munkatársak jótékonysági gyűjtéséből sikerült Bernadett álmát valóra váltani.

Dobó Gábor
kívánság-koordinátor
2015. szeptember 9.

27thSeptember

Olivér egy X BOX 360-as játékot és hozzá autós játékprogramot kért a Csodalámpától.
A kezelés végére értünk a kórházba, így már teljesen szabadon mozoghatott a folyósókon. Olivér nem tudott az érkezésünkről, igazi meglepetés volt, hogy csomagot hoztunk neki. Nagy izgalommal kezdte kibontani...

Mikor meglátta a X BOX-os csomagot, hangos, nagy ugrálással örült a játéknak. A
kórház többi kisbetege is benézett hozzánk, hogy mi ez a nagy öröm. Olivér kivette a nagy dobozból és magához ölelte a játékot.

"Ez lesz a legkedvesebb játékom és holnap egész nap ezzel fogok játszani" - mondta fülig érő szájjal. Még sokat beszélgettünk és megtudtuk ő mindig vidám mosolygós és a kezeléseket is nagyon jól viselte.
Azután felhívta a nagymamáját és elújságolta, milyen nagyszerű, kitűnő ajándékot kapott a Csodalámpa Alapítványtól.
Jó érzés volt látni, hogy igazi nagy gyermeki örömmel fogadta a játékot.

Köszönjük a Wizz Air Budapest Félmaraton versenyen résztvevő PwC "csodabogarainak", hogy jótékony gyűjtésükből teljesülhetett Olivér álma!



Szabó László, Sólyom Tamás
kívánság-koordinátorok
Pécs, 2015. 09. 24.


25thSeptember

A 11 éves Anna a Csodalámpától azt kérte, szeretne eljutni Budapesten a Violetta-koncertre.
A Violetta egy népszerű énekes-táncos sorozat volt, amelynek a végén világturnéra indultak a szereplők, így jutottak el hazánkba is. A koncertszervezők hatalmas segítségével sikerült nagyon szuper helyekre jegyeket kapni (rengeteg ember volt kíváncsi a műsorra, gyakorlatilag minden előadás teltházas volt).

A koncert napján Anna tökéletes Violetta-szettben érkezett (a póló és a táska is a programhoz igazodott), és annyira izgult, hogy jóval hamarabb odaértek az édesanyjával. A kapunál nagyon kedvesen fogadtak minket, a produkció szervezője egy kis ajándékkal is meglepte a kislányt. Miután a helyünkre kísértek, alig vártuk, hogy elkezdődjön a műsor!

A kétórás koncert még a sorozat ismerete nélkül, felnőtt szemmel is nagyon élvezetes volt – rengeteg ének és tánc, a fiatal szereplők teljes profizmussal álltak helyt a színpadon. Anna végig videózott és fotókat készített, hogy később is fel tudja idézni az élményt.

A koncert vége után lehetőséget kaptunk rá, hogy készülhessen egy közös fotó a Violetta főszereplőjével, így átkísértek minket az erre kijelölt szobába. Nagyon kedvesen fogadtak ott is bennünket, még vízzel is gyümölccsel is megkínáltak a rövid várakozás alatt. Amikor Martina Stoessel (ő játssza Violettát) megérkezett, Anna lehetett az a szerencsés, aki először mehetett oda hozzá és két színésztársához. Anna készített egy kis ajándékot Martinának, aki nagyon örült a meglepetésnek, és meg is ölelte a kislányt (aki a koncert előtt azt mondta, ha kap egy ölelést, aznap nem fürdik!:)), azután egy közös fotó is készülhetett.

Anna nekünk is készített egy kis meglepetést, aminek nagyon örültünk, és ezúton is szeretnénk megköszönni!




Nagyon köszönjük a Live Nation Magyarország és a BudapestAréna munkatársainak a kiváló helyekre szóló jegyeket. Hálásak vagyunk Révész Gabinak, valamint a nemzetközi produkció egyik felelősének, Natascia Gallinek a kitüntetett figyelemért, a kedvességükért, ahogy megszervezték a személyes találkozót Violettával, s ezzel hozzájárultak Anna álmának valóra váltásához!




Felkai Márta és Keskeny Zsuzsanna
kívánságkoordinátorok
Budapest, 2015. augusztus 30.



Az édesanya levelet írt nekünk:


Kedves Márta,

A fürdést sikerült kikönyörögnöm (nem volt könnyű), de a pólóját azóta sem moshattam ki :) Egész este Annát kellett szagolgatnom, mert szerinte nagyon finom Violetta - illata lett az öleléstől :)

Nagyon hálás vagyok Önöknek, Anna iszonyatosan boldog. Naponta többször is elismétli: " Anya, megölelt, el sem hiszem, hogy megtörtént... "

Nagyon boldog, mindenkinek eldicsekedett a találkozóval. A barátaink, családtagjaink és ismerőseink pedig boldogan hallgatják az élménybeszámolót, sokan drukkoltak azért, hogy sikerüljön a találkozó.

A tévében természetesen továbbra is nézi a Violetta-sorozatot, a plakátok felkerültek a falra a többi mellé, és Anna nagy becsben tart mindent, ami ehhez a naphoz és a találkozóhoz köthető. Az én véleményem szerint nagyon profi volt a show, gyönyörűek voltak a fellépők jelmezei, profi volt a szervezés, nagyon kedves volt mindenki, akivel találkoztunk. Violetta pedig egy helyes és barátságos fiatal lány, nagyon szimpatikus volt. Azt gondolom, hogy Anna soha nem fogja elfelejteni ezt a napot!

A beszámoló remekül sikerült! Nagyon köszönjük az Önök fáradhatatlan és kitartó szervezését, Zsuzsinak pedig a kíséretet ( Ő is nagyon - nagyon aranyos volt).

További sok sikert kívánok a munkájukhoz!

Szeretettel,

..... Viktória

Anna megkért, hogy írjam meg: sok puszit küld Önöknek!


23rdSeptember

A hatéves Virginia lány létére az autókat szereti, így alapítványunktól egy beülős kisautót kért.

Kezelései miatt nagyon nehezen találtunk alkalmas időpontot, végül a kórházban tudtuk ajándékát átadni. Szüleitől hallottuk, amint hazaértek, azonnal összeszerelték a játékautót, s a kicsi lány azóta is nagy örömmel „száguldozik” új játékán.


Köszönjük a Magyar Nemzeti Bank támogatását!


Molnár Andrea
kívánság-koordinátor
Budapest, 2015.07.31.

23rdSeptember


A 3 éves Szabolcs egy kis tündéri, örökmozgó kisfiú. Hosszú ideje kezelik már Miskolcon a GYEK-ben. Nagyon szeret hintázni, csúszdán lecsúszni, és felmászni egészen magasra, - ahogy Szabi mondta.

Sajnos közös játszótérre nem viheti még egy hosszú ideig az édesanyja, ezért szinte természetes volt, hogy egy kerti játszóteret kérjen a Csodalámpa dzsinnjétől. A kicsi fiú csak annyit tudott édesanyjától, hogy meg fogom látogatni egyszer, amikor eltávozásra haza engedi őt a doktor bácsi. S eljött a várva-várt nap, mikor meglátogattam Szabit az otthonában. Jót játszottunk, sokat nevetgéltünk, de eljött a búcsú pillanata, amikor is bejelentettem, hogy nekem már mennem kell haza, mert nagyon sokat kell utaznom, amíg hazaérek. Megkértem Szabolcskát és édesanyját, hogy kísérjenek ki a kapuig. Ők szívesen elindultak velem a kerti kapu felé.

Ekkor jött az őszinte meglepetés!! A szava is elállt Szabinak, amikor meglátta az udvaron a gyönyörű hintát, csúszdát, mászófalat.

- Hogy került ez ide? - kérdezte álmélkodva.
- Reggel még nem volt itt semmi! - kiáltotta csodálkozva.

Elmagyaráztam, hogy ezt hoztuk neki ajándékba, s itt is hagyjuk örökre. A legjobban a mászófal tetszett neki, de hamar kipróbálta a hintát is. A csúszdához még kell egy kis bátorság, hogy le merjen csúszni, de biztos vagyok benne, hogy amikor elmentünk, azt is kipróbálta.

Kedves kis Szabolcs!
Kívánjuk, hogy sok boldog percet tölts el hintázva, csúszdázva. És ami a legfontosabb: Gyógyulj meg minél hamarabb!!


Köszönjük a K&H mozdulj! maraton- és félmaratonváltó versenyen indult "Csodabogarak" Morgan Stanley futócsapatának, hogy jótékonysági gyűjtésükből sikerült Szabolcs álmát valóra váltani.



Tatárné Csonka Zsuzsanna
kívánság-koordinátor
Miskolc, 2015. szeptember 15.

23rdSeptember


Az édesanya így emlékezik:


Az indulást megelőző éjszaka én már nem tudtam aludni. Nagyon izgultam, hogy majd minden rendben lesz-e, hogy mi vár minket a hotelben…

Kamilla az indulás percétől fogva nagyon vidám volt. Mintha csak tudta volna, hogy most nem oviba, orvoshoz, fejlesztésre vagy valamilyen számára kevésbé kedvelt helyre megyünk. Láttam rajta, hogy ő pontosan érzi, hogy valami nagyon szuper dolog vár rá, és hogy most ez csak róla fog szólni. Hát ez bizony így is lett! A lakrészünk nagyon kellemes, barátságos volt. Fél óra alatt úgy belaktuk, mintha mindig is a miénk lett volna.

A sekély homokos part és a Balaton elvarázsolt minket. Még este tízkor is alig tudtunk elszakadni tőle. Végig csodálatos időnk volt. Rengeteget medencéztünk, játszottunk sétáltunk, de ami még ennél is jobb volt, hogy végre egy kicsit együtt voltunk. Apa nem ment hajnalban dolgozni, és mi sem rohantunk egyik fejlesztésről vagy terápiáról a másikra. Végre a nagyobbik fiunkkal is tudtunk annyi időt tölteni amennyit csak szerettünk volna. Az ételek, a kiszolgálás fantasztikus volt. A személyzet igazán kedves és barátságos volt velünk. Amikor belenézek Kamilla gyönyörű ragyogó szemecskéibe, pontosan tudom, hogy mikor mit érez. És most biztosan tudom, hogy minden percét élvezte ennek a nyaralásnak, és nagyon boldog volt.

Tudom, hogy nem a köszönetért teszik ezeket a csodálatos dolgokat, de én mégsem tudom elégszer megköszönni önöknek és az Azúr Hotel vezetőségének, hogy ebben a pár napban félre tehettük a mindennapi problémáinkat és ilyen fantasztikusan érezhettük magunkat.

Nagyon köszönjük:

…… Mariann, Kamilla édesanyja”




Köszönjük a Hotel Azúr és az Azúr Deluxe Club, továbbá a Magyar Nemzeti Bank támogatását,

melynek segítségével valóra válthattuk Kamilla álmát!



Bakonyi Joli
kívánság-koordinátor
2015. 08.30.

23rdSeptember


A 11 éves Izabella sokat tartózkodik kórházban. Hosszú évek óta Miskolcon a GYEK-ben kezelik. Ágyhoz kötötten a legkedvesebb elfoglaltsága az volt, amikor a telefonján játékokkal játszott.

Izuskának sajnos egy ideje elromlott a látása, s így nem tudott már játszani kedvenc játékaival, s sokat unatkozott. Azt találta ki, hogy ha lenne egy jó nagy kijelzőjü tabletje, akkor azt látná, és ismét tudna játszani.A Csodalámpa Dzsinnjei pedig elhozták neki a nagy tabletet az összes kedvenc játékával.

Kedves Izabella!
Reméljük, hogy nem fogsz többet unatkozni! Játssz sokat, s gyógyulj meg!!!!


Köszönjük az Ernst and Young Tanácsadó Kft. támogatását!



Tatárné Csonka Zsuzsanna, Bodnárné Katika
Gulybán Judit és Gecse Attila
kívánság-koordinátorok
Miskolc, 2015. szeptember 16.

22ndSeptember


Minden Barbi levelével kezdődött:


Tisztelt Csodalámpa Alapítvány!

Először is szeretnék bemutatkozni "tudják, nem olyan családból származom én", hogy ne tegyem.

……..Barbara Zsófia vagyok, 12 éves, leukémiás LÁNY ( már csak a hecc kedvéért emeltem ki,) mert már két fiúval is összekevertek Szegeden a hematológia-onkológia osztályon.

Tudják, igazán kötődöm a tanyához, állatokhoz és a földhöz... Az én elméletem szerint egy kis darab föld nem más, mint maga a megélhetés. Az előzőekhez visszatérve szeretnék kérni 1000db sárgadinnye magot (csak és kizárólag CENTRO a megfelelő), bizony elég sürgős lenne, mert februárban illendő volna elrakni a magokat (mi műanyag tejes poharakba szoktuk.)
Ha elég életképes és kiültetésre érett a palánta... a szabad földben jobban érzi magát... A többit bízzák ide, nem olcsó mulatság, de nekem is vannak praktikáim és taktikáim, amiket természetesen nem fogok elárulni... Kell ennél és a pozitív kisugárzásnál több a sikerhez? Én nem hiszem...

Befejezem a levelem és jönnek még megosztásra váró gondolataim. A sárgadinnye-biznisz kb. szeptemberben ér véget. Hiszem, hogy önök bíznak bennem a soraim után a pénzügyekben is, mert akkor nem kérnék egyszerre 5 dolgot, hiszen a nehéz pillanataimban az önökhöz fűzött remény, a jókedv, a családom, a zene, és a hasznot produkáló vágy éltetett... Ezért is olyan jó mindig itthon!

Szeretnék 1000 db sárgadinnye magot.
- a Csodalámpa Alapítvány a befolyó összegből 1/3 részt kapjon
- a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány 1/3 részt kapjon
- és végül nekem/nekünk is 1/3 rész járna.

Ha teljesülhetne ez a kívánságom, egy álmom válna valóra: a sok kedvességet viszonozni örömmel.
Viszont még annyit szeretnék kérni, hogy hadd maradhasson "köztünk" ez a kívánságom (mármint az egész, mert nem szeretném, hogy megtudják, mire készülök, nagyobb lenne a meglepetés…).

Tisztelettel, üdvözlettel:

..... Barbara Zsófia

Balástya, 2015. 02.16.



Intézkedtünk, hiszen Barbi 1000db Centro típusú sárgadinnyemagot kért. Néhány hét múlva meg is érkeztek a magok, Barbi elégedetten állapította meg, hogy a megfelelő magok érkeztek meg, sőt még kukorica vetőmagot is kapott bónusz ajándékként.

Barbi a szülei segítségével elvetette a magokat, gondozta a növényeket, majd a termést a közeli piacon adták el. Barbi kívánsága nem mindennapi, hiszen felajánlotta, hogy a haszon egy harmadát a Csodalámpa Alapítvány, a másik harmadot egy, a Klinikán működő alapítvány kapja, és a maradékot tartja csak meg magának. Mint mondta, annyi jót és szépet kapott, hogy ily módon próbálja viszonozni.

Kívántuk, hogy minél sikeresebb legyen a sárgadinnye biznisz! Barbi kívánsága pedig magántámogatóink segítségével teljesült!

A kívánság utóéleteként, ígéretét teljesítve, a befolyt összeg 1/3-át szeptemberben átutalta az alapítvány részére, amiből egy gyermek kívánságát szeretné teljesíteni a régióban.

Az ajándékozásra hamarosan sor kerülhet, mivel a 14 éves, Zsombón élő Balázs komoly biciklire vágyik, egy BTWIN ROCKRIDER 340 MTB-re, az ő kívánságát Barbi fogja teljesíteni!!


Nagy Andrea és Tatár Ágnes
kívánság-koordinátorok
Szeged, 2015. március 3. – szeptember vége

Archive



Log in